آیا شرکت اپل می تواند کمپانی دیزنی را از آن خود کند؟

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در اخبار

آیا شرکت اپل می تواند کمپانی دیزنی را از آن خود کند؟

آیا شرکت اپل می تواند کمپانی دیزنی را از آن خود کند؟

به نظر می رسد در دنیایی زندگی می کنیم که آینده آن بر دوش شش شرکت مهم خواهد بود که با مشت های آهنینشان بر جهان حکومت می کنند. این مسئله ممکن است حتی باعث رقابت بین آنها شود در این میان تنها شرکت هایی برنده خواهند شد که مشتریان وفادار تری دارند. این روزها شایعه جدیدی بر سر زبان ها افتاده است و به نظر می رسد نوبت کمپانی اپل است علاقه مند است تا دیزنی را به قیمتی حدود 200 میلیارد دلار خریداری کند. شرکت های موفق همیشه شرکت های دیگر را خریداری می کنند و این چیز عجیبی برای ما که خبرهای روز دنیا را دنبال می کنیم، نیست. جهان دائما در حال تغییر است اما گاهی این تغییرات برای ما کاملا غیر منتظره و حتی ترسناک است. وقتی صحبت طرفداران فیلم ها باشد، آنها هنوز هم درگیر شوک ناشی از خرید «لوکاس فیلم» و «مارول» توسط دیزنی هستند. کمپانی هایی که هر سه به خروجی های خلاقانه و نسبتا عمیقشان مشهورند. کمپانی دیزنی یکی از کمپانی های قدیمی صنعت فیلم و انیمیشن سازی است. این شرکت برای اولین بار در سال 1932 توسط والت دیزنی در قالب یک شرکت انیمیشن سازی کوچک ساخته شده است. اما امروزه دیزنی به یکی از بزرگترین شرکت های فیلم سازی هالیوود مبدل شده است.

اما خرید دیزنی توسط اپل در مقایسه با آن ها کوچک به نظر می رسد. طبق آن چه در منابع خبری منتشر شده، اپل تمایل به خرید کمپانی دیزنی دارد و گفته می شود که مبلغ پیشنهادی اش برای خرید این استودیو پولی بالغ بر 200 میلیارد دلار است. جدیدا سرمایه گذاران انتظارات خود را بالا برده اند و عقیده دارند که کمپانی اپل باید دیزنی را خریداری نماید. البته این خبر می تواند یک شایعه باشد که سر و صدای زیادی به راه انداخته است اما با این حال احتمال وقوع آن نیز وجود دارد. اپل این مسئله را تایید کرده است که علاقه به گسترش کمپانی خود دارد. دیزنی یکی از کمپانی های مهم دنیاست که شاید از نظر محبوبیت قابل مقایسه با اپل باشد، به نظر می رسد همین مسئله دیزنی را تبدیل به گزینه مناسب برای اپل جهت خریداری می نماید.

تصور مزایای این که هر دو کمپانی زیر یک سقف اداره می شوند، بسیار آسان است. دیزنی می تواند محصولاتش را روی آیتونز و اپ استور به نمایش بگذارد و نوعی انحصار زود هنگام برای محصولات آیفون به وجود آورد. این یکی شدن می تواند به گسترش هر دو امپراطوری کمک کند، حتی دیزنی می تواند پارک های بازی اش را با دستگاه های اپل منطبق کند. این شایعه تنها مدتی پس از شایعه خرید نت فلیکس توسط دیزنی بر سر زبان ها افتاده است. ما شاهد تحولات عمده ای در چشم انداز سرگرمی بسیاری از شرکت ها هستیم. آنها یا باهم انطباق پیدا می کنند یا از بین می روند. اگر دیزنی نخواهد یا نتواند نت فلیکس را خریداری نماید، یکی شدن با یک کمپانی قدرتمند نظیر اپل شاید بتواند آن را در رقابت علیه این شرکت یاری دهد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران، فاز 3 شهر اندیشه، خ ولیعصر (عج)، بازار بوستان، طبقه دوم، واحد 49

شماره تماس: 02124521651

شماره پیامک: 10002165552165

کد پستی: 3168789716