بهروز فروتن؛ بنیان گذار صنایع غذایی بهروز

نوشته شده توسط مجید. منتشر شده در معرفی افراد موفق

بهروز فروتن؛ بنیان گذار صنایع غذایی بهروز

کارآفرین صنعت مواد غذایی

نام: بهروز فروتن
متولد: 1324، تهران
موقعیت: بنیان گذار صنایع غذایی بهروز

انسان باید جوهر کار داشته باشد

من بهروز فروتن در سال 1324 در تهران متولد شدم و در امیریه تهران بزرگ شدم. در سن ده سالگی پدرم را از دست دادم. ایشان رئیس اداره آگاهی بود البته زمانی که من به دنیا آمدم بازنشسته شده بودند. مهم ترین چیزی که از پدرم به یاد دارم این است که می گفت انسان باید جوهر کار داشته باشد...

در زمانی که ایشان در قید حیات بودند ما از نظر مالی چندان مشکلی نداشتیم با این حال ایشان اصرار داشتند ما در ایام تعطیل کار کنیم. مهم نبود چه کاری انجام می دهیم بلکه مهم این بود که با فرهنگ کار آشنا شویم. از بچگی سختی زندگی را ناخواسته حس کردم قبل از اینکه زندگی را ببینم سختی زندگی برایم نمایان شد به همین دلیل احساس می کنم یک حالت خودساختگی خاص دارم. با وجود اینکه بچه ضعیفی بودم، اما تابستان ها شکلات و اسباب بازی می فروختم. بعد به دنبال کار فنی رفتم و اکثر مواقع درآمدم را برای مسائل تحصیلی یا هزینه ی روزمره مصرف می کردم بیشتر درآمدم را هم به مادرم می دادم تا برایم پس انداز کند.

پس از پدرم خیلی از امکانات از ما گرفته شد ولی مادرم با گذشت و عاطفه ای که داشت سرپرستی ما را به عهده گرفت. در هر حال با همه مشکلاتی که بود من هم درس خواندم و هم کار کردم و از حاصل کارم، درسم را ادامه می دادم. مادرم در این کار مرا بسیار تشویق می کردند به نظر من هیچ انسانی موفق نمی شود مگر اینکه تشویق بشود و یا خودش را باور داشته باشد. تشویق، انگیزه و قدرت و روحیه ای ایجاد می کند که انسان بیش از توان جسمی اش کار کند. من وضعیت استثنایی داشتم چون پدرم را از دست داده بودم یک مقدار فکرم جلوتر از سنم بود. از درک مفاهیم و راهنمایی دیگران بهترین بهره را می بردم و موقعیت را خوب می سنجیدم و جلو می رفتم. یک دوره شبانه روزی در اداره کشاورزی و صنایع و معادن بود که دیپلم می دادند. اگرچه جدا شدن از خانواده خیلی سخت بود ولی چون من به کار فنی خیلی علاقه داشتم و به آنجا رفتم و در رشته ی مدل سازی و ریخته گری درس خواندم بعد به کلاس های شبانه دانشگاه تهران رفتم و لیسانس مدیریت گرفتم. به این دلیل کلاس های شبانه را انتخاب کردم که می خواستم روزها کار کنم. سپس معلم آزاد شدم و مدتی بعد امتیاز یک دبیرستان را خریدم و شروع به کار کردم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران، فاز 3 شهر اندیشه، خ ولیعصر (عج)، بازار بوستان، طبقه دوم، واحد 49

شماره تماس: 02124521651

شماره پیامک: 10002165552165

کد پستی: 3168789716