محمد صدر هاشمی نژاد؛ یکی از بزرگترین پیمانکاران راه ساز و سد ساز کشور

نوشته شده توسط مجید. منتشر شده در معرفی افراد موفق

محمد صدر هاشمی نژاد؛ یکی از بزرگترین پیمانکاران راه ساز و سد ساز کشور

سه فرمولی که برای من معجزه کرد

نام: محمد صدر هاشمی نژاد
متولد: 1329، روستای هنزا، یکی از روستاهای کرمان
موقعیت: بانکدار، صاحب 60 شرکت، یکی از بزرگترین پیمانکاران راه ساز و سد ساز کشور.

سه چیز در تمام زندگی کمکم کرد

من در روستای هنزا در استان کرمان متولد شدم. هنزا جایی است در دامنه کوهستان هزار بین جیرفت و بافت. پدر من فرد عالمی از خانواده روحانی بود. خانواده من یکی خانواده کاملا معمولی اما با فرهنگ بودند. تا دیپلم را در کرمان خواندم و بعد رشته مهندسی دانشکده فنی تبریز مشغول تحصیل شدم.

من در اتاق پلی کپی دانشکده فنی تبریز کار می کردم و ماهی 90 تومان (نه 90 هزار تومان) حقوق می گرفتم. حدود ماهی 50 تومان هم از طرف خانواده می آمد و خلاصه در مجموع با ماهی 140 تا 150 تومان در ماه درس می خواندم. وقتی از دانشکده بیرون آمدم، همان کت و شلواری را تن داشتم که روز اول ورود به دانشگاه پوشیده بودم. کفش هایم هم کهنه و پاره بودند. تنها دارایی ام که در تمام زندگی ام کمکم کرد و می کند 3 چیز بود: یک پشتکار، دو پشتکار و سه پشتکار.

با این دارایی شروع به کار کردم و چون مهندسی خوانده بودم در چند شرکت کارآموزی کردم و سرانجام استخدام شدم از قرار ماهی 3 هزار تومان. این داستان مربوط به سال 1353 است. هیچ دارایی دیگری نداشتم جز یک ژیان که مال شرکت بود و زیر پای ما گذاشته بودند؛ اما خیلی زود کارفرمای خودم شدم. پس از یک سال و اندی که در شرکت ها کار کردم، یکی از دوستانم که در زنجان پروژه پل سازی در راهی را به عنوان پیمانکار دست دوم برداشته بود و در کارش مانده بود، به من زنگ زد و گفت چه می کنی؟ گفتم: در شرکتی کار می کردم و از آنجا بیرون آمدم و الان سرگردان هستم. گفت بیا زنجان ببینیم باهم چه می توانیم بکنیم. به زنجان رفتم و آن پروژه پل سازی را با دوستم شریک شدم و از آنجا کار پیمانکاری را شروع کردم. الان در بین شرکت هایم که حدود 60 شرکت هستند، اولینشان با همان کت و شلوار کهنه و کفش های پاره تاسیس شده است و تا الان به عنوان یک شرکت معتبر بین المللی که اولین صادرکننده خدمات فنی و مهندسی کشور است، کار می کند و پروژه های عظیمی را در این کشور احداث کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران، فاز 3 شهر اندیشه، خ ولیعصر (عج)، بازار بوستان، طبقه دوم، واحد 49

شماره تماس: 02124521651

شماره پیامک: 10002165552165

کد پستی: 3168789716