بررسی هارددیسک Hitachi TravelStar و WD Caviar Blue

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در سخت افزارچی

بررسی هارددیسک Hitachi TravelStar و WD Caviar Blue | شرکت پیشرو آساک

بررسی هارددیسک Hitachi TravelStar و WD Caviar Blue

بهترین عملکرد کلّی برای نوت‌بو

اگر قصد ارتقا یا تعویض‌ هارددیسک نوت‌بوک خود را به دلیل بروز مشکل یا کمبود ظرفیت دارید، دو انتخاب پیش روی شما قرار دارد. هارددیسک 200 هزار تومانی هیتاچی از سری 5K1000 با ظرفیت 1 ترابایت و سرعت چرخش 5400 دور در دقیقه برای سرعت بخشیدن به امر انتقال اطّلاعات از حافظه بافر 8 مگابایتی بهره می‌برد. فضای ذخیره‌سازی 1 ترابایتی در این هارد دیسک توسّط دو پلاتر 500 گیگابایتی فراهم می‌شود. اگر به فضای ذخیره‌سازی سریع‌تری نیاز دارید، وسترن دیجیتال از سری Caviar Blue با استفاده از ظرفیت 1 ترابایتی و حافظه بافر 16 مگابایتی می‌تواند سرعت بالاتری نسبت به هیتاچی در اختیار شما قرار دهد. البتّه قیمت 260 هزار تومانی نماینده WD باید در نظر گرفته شود که به طور حتم اختلاف 60 هزار تومانی با ظرفیت یکسان، ممکن است برای کاربران منطقی نباشد. به جز میزان بافر، تفاوت دیگری از نظر مشخّصات فنّی این دو هارددیسک وجود ندارد و به همین دلیل اختلاف قیمت یاد شده، توجیه‌پذیر نخواهد بود.

منبع: ماهنامه تخصصی رایانه خبر، شماره 102

بررسی هارددیسک Seagate Archive NearLine 8TB

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در سخت افزارچی

بررسی هارددیسک Seagate Archive NearLine 8TB | شرکت پیشرو آساک

بررسی هارددیسک Seagate Archive NearLine 8TB

بهترین هارددیسک در زمینه ظرفیت

اگر قصد جمع‌آوری یک آرشیو همه فن حریف دارید، نمی‌توان انتخابی بهتر از هارددیسک 8 ترابایتی سیگیت به شما معرّفی کرد. محصولی از سری Archive NearLine که به صورت اختصاصی برای آرشیو اطّلاعات تدارک دیده شده و فضای 8 ترابایتی آن با استفاده از فنّاوری SMR در استاندارد 3.5 اینچی قابل دستیابی گردیده است. این محصول با در نظر گرفتن قیمت 100 هزار تومان به ازای هر ترابایت فضای ذخیره‌سازی، از نظر اقتصادی نیز به صرفه بوده و با قیمت تقریبی 800 هزار تومان به عنوان بهترین انتخاب برای آرشیو اطّلاعات شناخته می‌شود. قابلیّت کارکرد به صورت دایمی از مزایای هارددیسک 8 ترابایتی سیگیت به شمار می‌رود.

منبع: ماهنامه تخصصی رایانه خبر، شماره 102

بررسی هارددیسک Seagate 16TB Business Storage

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در سخت افزارچی

بررسی هارددیسک Seagate 16TB Business Storage | شرکت پیشرو آساک

بررسی هارددیسک Seagate 16TB Business Storage 4 Bay NAS

بهترین هارددیسک تحت شبکه

با قرار گرفتن چهار هارددیسک با ظرفیت 4 ترابایت در محفظه مخصوص می‌توانید بهترین هارددیسک تحت شبکه را با قیمت 4 میلیون و 900 هزار تومان خریداری کنید. سرعت چرخش‌ هارددیسک‌ها برابر با 7200 دور در دقیقه است و بافر 64 مگابایتی به سرعت بالای دستیابی اطّلاعات کمک شایان توجّهی خواهد کرد. در صورتی که قصد استفاده جداگانه از هارددیسک‌ها را داشته باشید، به راحتی می‌توانید آنها را از محفظه مخصوص جدا کرده و برای استفاده دایمی (24 ساعت در 7 روز هفته) روی آنها حساب کنید.

منبع: ماهنامه تخصصی رایانه خبر، شماره 102

بررسی هارددیسک Seagate 3TB Barracuda 7200.12

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در سخت افزارچی

بررسی هارددیسک Seagate 3TB Barracuda 7200.12 | شرکت پیشرو آساک

بررسی هارددیسک Seagate 3TB Barracuda 7200.12

بالاترین ارزش از نظر کارایی

به پلاتر 1 ترابایتی با سرعت چرخش 7200 دور در دقیقه به همراه 64 مگابایت حافظه بافر می‌تواند تضمین دهنده سرعت بالای انتقال اطّلاعات باشد. این مسئله زمانی خوشایند می‌شود که برای خرید نماینده سه ترابایتی سیگیت، باید مبلغ 370 هزار تومان بپردازید که تفاوت بسیار کمی با هارددیسک ارزان قیمت توشیبا دارد. سیگیت برای افزایش کارایی و بهبود عملکرد هارددیسک خود از قابلیّت‌هایی مانند OptiCache، Acutrac، SmartAlign و DiscWizard بهره می‌برد. تاکنون همه موارد از جنبه مثبت مشاهده می‌گردید، امّا هارددیسک سیگیت طبق ادّعای شرکت سازنده به دلیل سرعت چرخش بالای خود و استفاده از قابلیّت‌های جانبی برای افزایش عملکرد، برای استفاده دائم (24 ساعت در 7 روز) مناسب نبوده و بهترین حالت توصیه شده توسّط شرکت سازنده، 8 ساعت استفاده در 5 روز هفته است. همچنین به دلیل سرعت بالای چرخش دیسک، با مشکلاتی مانند مصرف توان بیشتر، دمای کاری بالا و نویز بیشتر روبرو خواهید بود.

منبع: ماهنامه تخصصی رایانه خبر، شماره 102

بررسی تبلت لپ تاپ Aspire Switch 10

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در سخت افزارچی

بررسی تبلت/لپ تاپ هیبریدی Aspire Switch 10 | شرکت پیشرو آساک

بررسی تبلت/ لپ تاپ Aspire Switch 10

چند صباحی است که بازار هیبریدی ها در حال رونق گرفتن است. هیبریدی در واقع دستگاهی است که می تواند چند نقش بازی کند. هیبریدی مورد بحث ما 10 Aspire Switch از ایسر است که همزمان در نقشی تبلت و لپ تاپ ظاهر شده است. البته همانگونه که بازیگرانی که در یک فیلم در ۲ نقشی ظاهر میشوند، محدود هستند، هیبریدیهای دنیای کامپیوتر نیز انگشت شمارند!

در اینجا به بررسی تبلت/لپ تاپ Spire Switch 10 می پردازیم.

معرفی هارددیسک 3 ترابایتی توشیبا

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در سخت افزارچی

معرفی هارددیسک 3 ترابایتی توشیبا | شرکت پیشرو آساک

معرفی هارددیسک 3 ترابایتی توشیبا / Toshiba 3TB PA4293E-1HNO

بالاترین ارزش از نظر قیمت

هارددیسک‌ها بهترین و تنها گزینه منطقی برای آرشیو اطّلاعات به شمار می‌روند که در کنار ظرفیت بالا، قیمت مناسبی دارند. شاید بتوان از نظر سرعت روی SSDها حساب ویژه‌ای باز کرد، امّا در بحث قیمت نمی‌توان هارددیسک را با هیچ گزینه‌ای مقایسه کرد. البتّه در حال حاضر SSDها با ظرفیت بالاتری نسبت به گذشته روی خطّ تولید قرار می‌گیرند، امّا هنوز برای رسیدن به جایگاه هارددیسک‌ها راه درازی در پیش دارند.

روی کار آمدن کیفیت 4K، بازی‌هایی با حجم بالا، موسیقی با کیفیت بالاتر و تصاویر با رزولوشن قابل توجّه سبب گردیده تا هارددیسک بسیاری از کاربران با مشکل کمبود فضا روبرو گردد و از این رو آنها به قصد خرید نمونه‌های جدید روانه بازار شوند. در حال حاضر کاربرانی که آرشیو کردن اطّلاعات را در دستور کار خود قرار می‌دهند، به حدّاقل 2 ترابایت نیاز دارند که می‌تواند به مدّت طولانی برای بسیاری از کاربران به ذخیره‌سازی اطّلاعات بپردازد.

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران، فاز 3 شهر اندیشه، خ ولیعصر (عج)، بازار بوستان، طبقه دوم، واحد 49

شماره تماس: 02124521651

شماره پیامک: 10002165552165

کد پستی: 3168789716