معرفی هارددیسک 3 ترابایتی توشیبا

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در سخت افزارچی

معرفی هارددیسک 3 ترابایتی توشیبا | شرکت پیشرو آساک

معرفی هارددیسک 3 ترابایتی توشیبا / Toshiba 3TB PA4293E-1HNO

بالاترین ارزش از نظر قیمت

هارددیسک‌ها بهترین و تنها گزینه منطقی برای آرشیو اطّلاعات به شمار می‌روند که در کنار ظرفیت بالا، قیمت مناسبی دارند. شاید بتوان از نظر سرعت روی SSDها حساب ویژه‌ای باز کرد، امّا در بحث قیمت نمی‌توان هارددیسک را با هیچ گزینه‌ای مقایسه کرد. البتّه در حال حاضر SSDها با ظرفیت بالاتری نسبت به گذشته روی خطّ تولید قرار می‌گیرند، امّا هنوز برای رسیدن به جایگاه هارددیسک‌ها راه درازی در پیش دارند.

روی کار آمدن کیفیت 4K، بازی‌هایی با حجم بالا، موسیقی با کیفیت بالاتر و تصاویر با رزولوشن قابل توجّه سبب گردیده تا هارددیسک بسیاری از کاربران با مشکل کمبود فضا روبرو گردد و از این رو آنها به قصد خرید نمونه‌های جدید روانه بازار شوند. در حال حاضر کاربرانی که آرشیو کردن اطّلاعات را در دستور کار خود قرار می‌دهند، به حدّاقل 2 ترابایت نیاز دارند که می‌تواند به مدّت طولانی برای بسیاری از کاربران به ذخیره‌سازی اطّلاعات بپردازد.

 

هارددیسک‌های استاندارد 2.5 اینچی، به طور معمول از سرعت چرخش 5400 دور در دقیقه بهره می‌برند که این میزان در هارددیسک‌های 3.5 اینچی برابر با 7200 دور در دقیقه است که در برخی موارد سرعت چرخش دیسک در هر دو استاندارد به مقادیر بیشتر نیز دست پیدا می‌کند. سرعت انتقال اطّلاعات در هارددیسک‌های 3.5 اینچی در حدود 33 درصد بیشتر از نمونه‌های 5400 دور است که به طور حتم تاثیر قابل توجّهی در سرعت جابجایی و ذخیره‌سازی بر عهده دارند. در ادامه به معرّفی بهترین هارددیسک‌ها بر اساس فاکتورهای مختلف خواهیم پرداخت.

هارددیسک 3 ترابایتی توشیبا که در حال حاضر قیمتی معادل 360 هزار تومان دارد و به طور حتم نمی‌توانید در ازای هر 120 هزار تومان، یک ترابایت فضای ذخیره‌سازی از سایر برندها دریافت کنید. امّا توشیبا که در بخش فضای ذخیره‌سازی چندان مورد اقبال کاربران قرار نمی‌گیرد، با قیمت بسیار مناسبی، هارددیسک 3 ترابایتی با سرعت چرخش 5700 دور در دقیقه بر پایه رابط SATA 3 را تولید و وارد بازار کرده است. سرعت چرخش هارد در شرایطی خاص به 5940 دور در دقیقه افزایش می‌یابد و بافر 32 مگابایتی به سرعت مناسب خواندن و نوشتن اطّلاعات کمک خواهد کرد. نویز هارددیسک در حدّاکثر فشار کاری به 25 دسی‌بل می‌رسد که به نظر می‌رسد با یک هارددیسک بی‌صدا روبرو خواهید بود.

نویسنده: حسام شالیکاریان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران، فاز 3 شهر اندیشه، خ ولیعصر (عج)، بازار بوستان، طبقه دوم، واحد 49

شماره تماس: 02124521651

شماره پیامک: 10002165552165

کد پستی: 3168789716