اغلب خرید ها احساسی هستند!

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در مدیریت و بازاریابی

اغلب خرید ها احساسی هستند!

اغلب خرید ها احساسی هستند!

پروفسور جرالد زالتمن پروفسور بازاریابی دانشگاه هاروارد می گوید: 95 درصد افکار، احساسات و یادگیری ما به طور ناخودآگاه شکل می گیرد.
تبلیغات و بازاریابی سنتی به 5 درصد مغز می فروشد! در رویکرد جدید سعی می کنیم شخص را از نظر احساسی راضی و خشنود کنیم و بازاریابی را در ارائه دلایل منطقی برای خرید خلاصه نمی کنیم.

اغلب خریدهایی که انجام می دهیم توسط احساسات ما انجام می شود و نه منطق. بعد سعی می کنیم با منطق خریدمان را توجیه کنیم. حتی افرادی که فکر می کنند بسیار منطقی و فنی هستند و تمام خریدها را تحقیق انجام می دهند، این گونه عمل می کنند.
آن ها فکر می کنند تمام تصمیمات خریدشان منطقی است مثلا در اینترنت درباره یک گوشی موبایل تحقیق می کنند، با نمونه های مشابه مقایسه می کنند و بعد تصمیم می گیرند چه چیزی بخرند.
ولی پشت این اطلاعات منطقی انگیزاننده هایی احساسی وجود دارد. بنابراین اگر در بازاریابی بیشتر بر انگیزننده های احساسی تمرکز کنیم فروش بیشتر می شود، البته به این شرط که محصولات و خدمات ما واقعا خارق العاده باشند. هدف بازاریابی عصبی یا هر نوع بازاریابی دیگر این نیست که محصولات بی کیفیت را به دیگران بیشتر بفروشیم. پیش فرض آن است که محصول یا خدمتی ارزشمند داریم و مطمئن هستیم برای مشتری مفید است و می تواند به او کمک کند.

منبع: کتاب بازاریابی عصبی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران، فاز 3 شهر اندیشه، خ ولیعصر (عج)، بازار بوستان، طبقه دوم، واحد 49

شماره تماس: 02124521651

شماره پیامک: 10002165552165

کد پستی: 3168789716