طریقه ی گذر از تحریم های اعمال شده از سوی گوگل

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در چرا و چگونه

طریقه ی گذر از تحریم های شرکت گوگل علیه کاربران ایرانی | شرکت پیشرو آساک

شاید به تازگی متوجه اعمال یک سری تحریمها از سوی شرکت معتبر گوگل برای کاربران ایرانی شده اید که شاید از جمله ی مهمترین آنها بتوان به سیستم آمارگیری و آنالیز ترافیک سایت گوگل آنالیتیکس  (Google Analytic s) اشاره کرد که یکی از ابزارهای بسیار مفید جهت آنالیز وضعیت ترافیکی سایتها بخصوص برای وبمسترها می باشد. ما در این مقال به چرایی این تحریمها نمی پردازیم بلکه راهکارهایی را معرفی می کنیم که بتوان از آن طریق این تحریمها را دور زد.

موضوع از این قرار است که کاربران ایرانی به محض اینکه می خواهند به سرویس Google Analytics در آدرس https://www.google.com/analytics/web دسترسی پیدا کنند با پیغام بسیار مبتدیانی روبرو می شود که در دنیای امروز چیزی کاملا منسوخ و دور از رویکرد حرفه ای است. این پیغام چیزی جز تصویر زیر نیست.

 

 

که خلاصه ترجمه ی این پیغام این است:
این سرویس برای شما ( به جرم اینکه ایرانی هستید ) از سوی دولت آمریکا مسدود شده است.

 

اون لینک آبی هم که برای کسب اطلاعات بیشتر گذاشته شده چیزی جز ماست مالی کردن قضیه نیست و اصلا وقت گرانبهاتون رو برای خوندن و ترجمش نذارید.

پس راه حل چیست: خوب با این تفاسیر یه مرگ بر آمریکا بگیم و شروع کنیم

شما زمانی که به اینترنت وصل می شوید دارای یک IP منحصر بفرد هستید که نشان دهنده ی هویت شما در دنیای اینترنت است. حال زمانی که می خواهید از Google Analytics استفاده کنید IP شما با هویت ایرانی شناخته می شود که جزو لیست سیاه دولت آمریکا است و به همین جهت این پیغام ظاهر می شود. برای مشاهده ی IP و هویت خودتان در محیط اینترنت، زمانی که به اینترنت وصل هستید سری به سایت معتبر whoer.com بزنید. خوب حال فرض کنید که می خواهیم کاری کنیم که IP ما شناسایی نشه و یا حداقل به IPای تغییر کند که جزو لیست سیاه گوگل نباشد. شما دو راه دارید که راه دوم مد نظر ماست.

راه اول اینکه از IP Header استفاده کنید. این چیزی که گفتم نام یک نرم افزار نیست بلکه بیشتر یک مفهومه که با ورود به سایت wikipedia.org می توانید مقالات زیادی رو درباره ی این مفهوم پیدا کنید. اما راه حل بعدی که در حال حاضر شاید غیر قانونی هم به نظر برسه استفاده از فیلترشکنهایی مثل وی پی ان و یا پروکس ساکس (VPN - Proxy Socks) است. این فیلتر شکنها IP شما رو تغییر می دهند و به این ترتیب شما به عنوان کاربران کشورهای غربی یا شرقی شناخته می شوید که بلک لیست نیستند.

اما همانطور که اشاره کردیم این راه کار در حال حاضر چارچوب مدون قانونی ندارد البته هر چند که این اواخر برای وی پی ان اعلام شده است که بایستی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کسب مجوز شود که شاید پروسه ای تقریبا بلند مدت و مختص اشخاص حقوقی باشد. با این تفاسیر درخواست ما از مسئولین ذیربط تدوین راه کارهایی برای عموم کاربران ایرانی است که نیت آنها برای استفاده از این فیلترشکنها خیر است نه شر که در غیر این صورت ضرب المثل از اینجا مانده و از آنجا رانده در مورد کاربران ایرانی به واقع صادق خواهد بود.

موفق باشید.

نویسنده و ویراستار: مهندس حجت حاتمی
درج مقاله در سایتهای دیگر با اعلام منبع بلامانع است
نکته: گوگل داری یک دیتابیس اختصاصی جهت ذخیره ی منبع ارائه کننده ی مطالب در اینترنت جهت عدم کپی برداری می باشد که نشان دهنده ی سایت صاحب اثر است و کپی برداری از مطالب منبع باعث منفی شدن رنکینگ سایت کپی کننده می شود پس خود نویسنده باشید نه کپی کننده

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران، فاز 3 شهر اندیشه، خ ولیعصر (عج)، بازار بوستان، طبقه دوم، واحد 49

شماره تماس: 02124521651

شماره پیامک: 10002165552165

کد پستی: 3168789716