چگونه در محیط کار خود انتقادپذیر باشیم؟ بخش اول

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در چرا و چگونه

مقاله چگونه در محیط کار خود انتقادپذیر باشیم؟ | شرکت پیشرو آساک

فرض کنید پروژه‌ای که اخیراً باید انجام می‌داده‌اید را -به نظر خودتان- به نحو احسن تمام کرده‌اید. اما ناگهان رئیس شما در جلسه‌ای پیش از ارائه به مشتری، لیستی بلندبالا را از بخش‌هایی از پروژه رو می‌کند که عقیده دارد باید بهتر به انجام برسند. کارمندان و حتی مدیران در هر شغلی همواره ممکن است در معرض اینگونه انتقادات قرار گیرند. اما چه باید کرد؟ آیا باید ناامید و دلسرد شد و کار را رها کرد؟ آیا باید در مقابل نقدهایی اینچنینی از زیر کار شانه خالی کرد و آن را به کسی دیگری سپرد؟

در این مطلب به صورت قدم به قدم به پیشگیری‌ها و عکس‌العمل‌های مناسب و منطقی در قبال انتقادات در محیط کار پرداخته شده. نکاتی که به شما کمک می‌کنند در خصوص پیشگیری از بروز برخی نقدها و واکنش صحیح در برابر انتقادات همکاران و رؤسا در محیط کار بهتر عمل کنید.

1- بپذیرید که شما همیشه نمی‌توانید بدون اشکال باشید. تصور اینکه تمام وظایف مربوط به بخش‌های مختلف پروژه را بدون ایراد و عالی انجام داده‌اید چیزی به جز گول زدن خودتان نیست. ما همیشه ممکن است اشتباه کنیم. و اشتباه می‌کنیم که یاد بگیریم. پس بپذیرید که معصوم نیستید و این را قبول کنید. در این صورت در زمان دریافت نقد، عکس‌العملی عاقلانه‌تر خواهید داشت.

 

 

 

 

 

 

 

۲- پیش از ارائه هر کار، آن را دوباره چک کنید. پس از پایان کار و پیش از ارائه نهایی آن به مدیران یا مسئولان بخش خودتان، با بررسی مجدد قسمت‌های مختلف آن، مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می‌کند. این چک مجدد در اغلب اوقات منجر به یافتن ایرادات و باگ‌های احتمالی در کار و رفع آنها می‌شود. شما که نمی‌خواهید بخاطر ایراداتی جزئی که مطمئناً در نسخه اولیه کارتان وجود دارند بازخواست شده یا مورد نقد قرار گیرید؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۳- نقدهایی که در محیط کار از شما می‌شود را شخصی نکنید. اگر همکار، مسئول، مدیر یا رئیس شما انتقادی را در خصوص بخشی از کارتان از شما می‌کند، به هیچ وجه آن را به حساب روابط شخصی نگذارید. اگر از کار شما انتقادی می‌شود، فقط به جنبهٔ حرفه‌ای آن نگاه کنید و از لحاظ شغلی آن را بپذیرید. سعی همه در محیط کار باید این باشد که کار به بهترین شکل انجام شود. با این دید به قضایای کاری نگاه کنید تا انتقادات آزارتان ندهند.

 

 

 

 

 

 

 

۴- به دقت به نقدها گوش کنید. نقدها، نظرات و پیشنهادات را نادیده نگیرید؛ چرا که در این صورت ممکن است در آینده نیز مجدداً مرتکب همان اشتباهات شوید. همیشه سوالات و نظرات همکاران‌تان را خوب بشنوید و به دنبال پیدا کردن راه حل مشکلاتی که آنها اشاره می‌کنند باشید. انجام صحیح این مرحله از دریافت صحیح انتقادات کار ساده‌ای نیست. یک لحظه غرور بیجا یا تلاش برای انداختن مسئولیت بر دوش دیگران در موقعیت‌هایی شبیه این که به روابط کاری مربوط هستند، می‌تواند همه چیز را خراب و شما را مقصر جلوه دهد.

 

 

 

 

 

 

 

۵- سعی کنید از انتقاداتی که متوجه شماست یاد بگیرید چطور رفتار کنید. اگر حس می‌کنید در زمان طرح انتقاد از خودتان توسط یک همکار، ناخودآگاه گارد دفاعی می‌گیرید یا عصبانی می‌شوید، سعی کنید در این شرایط حداقل در محیط کار تغییر ایجاد کنید. همیشه این سوال را از خودتان بپرسید: «چگونه باید عمل کنم؟»

 

 

 

 

 

 

 

ادامه دارد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران، فاز 3 شهر اندیشه، خ ولیعصر (عج)، بازار بوستان، طبقه دوم، واحد 49

شماره تماس: 02124521651

شماره پیامک: 10002165552165

کد پستی: 3168789716