خوشبختی نسبیه ...

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در کوتاه و خواندنی

خوشبختی نسبیه | شرکت پیشرو آساک

خوشبختی نسبیه ...

خوشبختی امری شخصیه، خیلی سخت میشه تعریفش کرد. بعضی ها به ندرت و تنها با پیش آمدن موقعیتی نامعمول احساس خوشبختی می کنن، بعضی ها با چیزهای معمول و پیش پا افتاده و تعدادی هم با خوردن شامی با دوستان، قدم زدن با همدلی تو پارک و صحبتی دلچسب و یا در آغوش کشیدن محبوبش خیال می کنه خوشبخته. ولی چون هر کدوم از ما وجودی یگانه است، ممکنه چیزی که یکی رو خوشبخت می کنه تاثیری برعکس روی دیگری داشته باشه، خوشبختی در عشق چیزی نیست که خلاصه بشه به راحت بودن و آسایش داشتن. اگر بخواهیم خوشبختی مون بالاتر از احساس های عادی و ناپایدار باشه، لازمه در تبادل اون به تعهدی عمیق و همه جانبه تن بدیم و خوشبختی رو به دست خودمون بنیان بگذاریم.

بخشی از رمان پرفروش «باغ مارشال، جلد دوم
باغ مارشال
جلد دوم: سرنوشت ناهید
نویسنده: حسن کریم پور
ناشر: اوحدی
»نوشته ی حسن کریم پور

دلایل کمبود عزت نفس

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در کوتاه و خواندنی

دلایل کمبود عزت نفس و راه غلبه بر آن | شرکت پیشرو آساک

دلایل کمبود عزت نفس

بسیاری از مردم فکر می کنند اگر کسی اراده کند به سادگی می تواند بر ضعف عزت نفس اش غلبه کند، ولی این حرف خیلی مضحک است. چون اگر می شد به همین راحتی به این وضعیت پایان داد، همه همین کار را می کردند. این مضحک است که فکر کنیم انسان می تواند با تکرار یک سری جمله های تلقینی مثبت بر ضعف عزت نفس غلبه کند. این طرز فکرها بیشتر به ضرر این افراد است تا به نفع شان. اولین قدم در راه درمان ضعف عزت نفس، این است که بدانیم عزت نفس در دوران کودکی و در نتیجه ی تجربه های منفی شکل می گیرد. در اثر این تجربه ها کودک نسبت به خودش بدبین می شود. شاید علت این مسئله، انتقاد بیش از حد از کودک، سوء استفاده های عاطفی یا کلامی، بی توجهی، طردشدگی، برخوردار نبودن کودک از حمایت و تایید اطرافیان و توصیه های منفی والدین به او باشد.

به عبارت دیگر آدم ها خودشان باعث ضعف عزت نفس اشان نمی شوند، ولی بعد از اینکه فرد مبتلا تشخیص می دهد که به این عارضه دچار است، خودش مسئول است که برای رهایی از آن تصمیم گیری کند. در غیر اینصورت این ضعف تا آخر عمر در هر کاری که او انجام می دهد، هر حرفی که می زند و هر کاری که از انجامش اجتناب می کند ظاهر خواهد شد.

بخشی از کتاب «راه های نو از استادان بزرگ برای زندگی بهتر» نوشته دیوید ریکلان

زندگی نزیسته ات را زندگی کن!

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در کوتاه و خواندنی

بخشی از کتاب زندگی نزیسته ات را زندگی کن نوشته ی رابرت الکس جانسون | شرکت پیشرو آساک

زندگی نزیسته ات را زندگی کن!

کارل یونگ، روانپزشک سوئیسی می گوید: «بزرگترین باری که کودک باید به دوش بکشد، زندگی نزیسته والدین است.»
منظور او این است که هر جا و هرگونه که والدین در زمینه رشدشان در زندگی گیر کرده بودند به عاملی درونی برای ما تبدیل می شود و ما نیز در همان جا گیر می کنیم. ما اغلب خودمان را در حال دست و پنجه نرم کردن با مسائل حل نشده والدین مان می بینیم. گاهی ممکن است الگوهای نیاکان مان را تکرار کنیم یا شاید شورش کنیم و سعی کنیم کاری خلاف آن ها انجام دهیم. ضدیت با تاثیر والدین همان قدر محدود کننده است که سازش با آن.

پدر فوتبال دوستی را در نظر بگیرید که رویاهای خودش را حتی اگر به ضرر رشد فرزندانش باشد باز هم از طریق او دنبال می کند. یا مادری که کمبودهای زندگیش را به دخترانش منتقل می کند. این ها مثال های ساده زندگی نزیسته ای هستند که به طور ناخوداگاه به نسل بعد منتقل شده اند. مادام که ما ناآگاهانه به جاه طلبی ها یا برنامه ها یا محدودیت های والدینمان خدمت می کنیم، اسیر گذشته هستیم.

بخشی از کتاب «زندگی نزیسته ات را زندگی کن» نوشته ی «رابرت الکس جانسون»

خودسازی شرط لازم تغییر دنیاست

نوشته شده توسط حجت حاتمی. منتشر شده در کوتاه و خواندنی

مقاله خودسازی شرط لازم تغییر دنیاست. | شرکت پیشرو آساک

خودسازی شرط لازم تغییر دنیاست

جهان امروز مکان پیچیده ای است. تجربه ای که در 20 سال گذشته برای بشر دربرداشته است بیشتر از تجربیات 2000 سال قبل تر از آن است. حد و مرزهایی که زمانی بشر را از لحاظ جغرافیایی، سیاسی، اجتماعی و احساسی محدود می کرد امروز دیگر وجود ندارند. قوانین مدام در حال تغییر هستند اما مردم بدون حد و مرز، ساختار و قوانین نمی توانند زندگی کنند. بنابراین حد و مرزها، ساختار و قوانین جدیدی پدیدار گشته است.

متاسفانه در جهانی که تغییرات به سرعت روی می دهد، مجالی باقی نمی ماند تا قوانین به خوبی در جامعه جا بیفتند. بنابراین به محض اینکه ظاهر می شوند در گرداب تغییرات محو می گردند و قوانین جدیدتر از پس آن می آیند و می روند.

نتیجه این همه تغییرات، هرج و مرج و بی نظمی است. هر تغییر جدیدی دنیای آشفته تری نسبت به تغییر قبلی با خود به همراه می آورد. علاوه بر آن شیوه های متداول اجرای کار که قبلا از آنها استفاده می شد رفته رفته کنار گذاشته می شوند و با ورود شیوه های جدید بر پیچیدگی مسائل افزوده شده و آشفتگی بیشتر حکم فرما می شود.

مثبت اندیشی

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در کوتاه و خواندنی

داستان کوتاه و شنیدنی مثبت اندیشی | شرکت پیشرو آساک


داستانی کوتاه و خواندنی مثبت اندیشی

پیرمرد نابینایی، چون همسرش فوت کرده بود، چاره ای نداشت جز این که به خانه ی سالمندان برود. مدتی طولانی در سرسرای خانه ی سالمندان منتظر ایستاد تا سرانجام به او گفتند که اتاقش حاضر است. شخصی که او را در راهرو همراهی می کرد، برای او در مورد موقعیت اتاقش حرف زد.

پیرمرد گفت: «عالی است، چقدر این اتاق را دوست دارم.»
همراهش به او گفت: «اما شما هنوز اتاق را ندیده اید.»
پیرمرد جواب داد: «مهم نیست، خوشبختی چیزی است که پیشیپیش درباره اش تصمیم می گیریم. این که چقدر اتاقم را دوست دارم، ارتباطی به این ندارد که وسایلش چگونه چیده شده است. مهم این است که من ذهن خود را چگونه می چینم!»

جک کنفیلد می گوید:جک کنفیلد در 19 آگوست سال 1944 میلادی در تگزاس آمریکا و در خانواده‌ای مسیحی متولد شد. او یک سخنران انگیزه‌دهنده و از نویسندگان برجسته آمریکایی است و بیشتر شهرتش را مدیون مجموعه کتاب‌های «سوپ مرغ برای روح» است که تاکنون 200 عنوان آن در تیراژ 112میلیون نسخه به بیش از 40 زبان دنیا ترجمه شده‌اند. «شما می توانید نگرش خود را دگرگون کنید و در نتیجه، زندگی خود را دگرگون سازید.»

حقیقتی که پیش روی ما قرار می گیرد، به اندازه ی نگرش ما نسبت به آن اهمیت ندارد؛ چون نگرش ماست که کامیابی یا شکست ما را رقم می زند.

نورمن وینسنت پیلنورمن وینسنت پیل در باورزویل اوهایو در سال ۱۸۹۸ به دنیا آمد. او پس از اتمام دوران کالج و پس از کار در یک روزنامه به خواندن الهیات پرداخت. دیری نگذشت که به یک واعظ با اسم و رسم تبدیل شد. در حالی که در دانشگاه متودیست در سیراکیوز نیویورک درس می خواند، با روت استافورد آشنا شد و کمی بعد با هم ازدواج کردند و تا آخر عمر در کنار هم ماندند. پیل یک سخنران خوب بود و حتی در دوران ۹۰ سالگی سالی ۱۰۰ سخنرانی می کرد. او در شب کریسمس سال ۱۹۹۳ در سن ۹۵ سالگی دار فانی را وداع گفت.

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران، فاز 3 شهر اندیشه، خ ولیعصر (عج)، بازار بوستان، طبقه دوم، واحد 49

شماره تماس: 02124521651

شماره پیامک: 10002165552165

کد پستی: 3168789716