از میراسموس استفاده نکنید!

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در کوتاه و خواندنی

از میراسموس استفاده نکنید!

از میراسموس استفاده نکنید!

دکتر ویلیام ای مِیِر، تحقیق و بررسی های جالبی در زمینه مشکلات جنگی حدود هزار زندانی آمریکایی که در اردوگاهی در کره شمالی بازداشت بودند، انجام داد.
سربازان آمریکایی در اردوگاه هایی نگهداری می شدند که براساس استانداردهای آن دوران بسیار ایده آل بودند. برخلاف تصور افراد، این اردوگاه ها، محلی کثیف با اتاق های تنگ و تاریک نبودند، بلکه محل هایی بودند، بدون دیوار و با غذا و آب کافی و مناسب.
در این اردوگاه ها، هیچگونه رفتار ظالمانه و یا غیر عادی- مثلا شکنجه- یافت نمی شد و به صورت کلی، این اردوگاه به نسبت اردوگاه های جنگی متداول آن دوران بسیار ایده آل بود.
آنچه توجه دکتر مِیِر را به خود جلب می کرد، این بود که با تمام این شرایط، تعداد قابل توجهی از سربازان آمریکایی در این اردوگاه ها می مردند! موضوع عجیب تر این که، این اردوگاه توسط سیم خاردار، دیوارهای بلند و یا نگهبانان مسلح نیز محاصره نشده و امکان فرار از آن، به نسبت دیگر اردوگاه ها، بسیار ساده تر بود، اما با همه این احوالات، هیچ سربازی برای فرار تلاشی نمی کرد!

لبخندی برای دوربین

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در کوتاه و خواندنی

لبخندی برای دوربین

لبخندی برای دوربین

نکته را از دست ندهید!

آندره آقاسی برنده مدال المپیک و هشت بار برنده ی جایزه گرند اِسلم یکی از بزرگترین تنیسورهای جهان است. او از 16 سالگی، از زمانی که به تنیس علاقه مند شد تا پایان دوران موفقیتش، در این رشته ورزشی حرف اول را می زد. او فقط یک ورزشکار نیست، بلکه یک فرد مشهور است. اگر بخواهید هر ورزشکاری را در طول تاریخ ورزش رده بندی کنید، آقاسی مقام چهارم را در جهان دارد.

خوشبختی نسبیه ...

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در کوتاه و خواندنی

خوشبختی نسبیه | شرکت پیشرو آساک

خوشبختی نسبیه ...

خوشبختی امری شخصیه، خیلی سخت میشه تعریفش کرد. بعضی ها به ندرت و تنها با پیش آمدن موقعیتی نامعمول احساس خوشبختی می کنن، بعضی ها با چیزهای معمول و پیش پا افتاده و تعدادی هم با خوردن شامی با دوستان، قدم زدن با همدلی تو پارک و صحبتی دلچسب و یا در آغوش کشیدن محبوبش خیال می کنه خوشبخته. ولی چون هر کدوم از ما وجودی یگانه است، ممکنه چیزی که یکی رو خوشبخت می کنه تاثیری برعکس روی دیگری داشته باشه، خوشبختی در عشق چیزی نیست که خلاصه بشه به راحت بودن و آسایش داشتن. اگر بخواهیم خوشبختی مون بالاتر از احساس های عادی و ناپایدار باشه، لازمه در تبادل اون به تعهدی عمیق و همه جانبه تن بدیم و خوشبختی رو به دست خودمون بنیان بگذاریم.

بخشی از رمان پرفروش «باغ مارشال، جلد دوم
باغ مارشال
جلد دوم: سرنوشت ناهید
نویسنده: حسن کریم پور
ناشر: اوحدی
»نوشته ی حسن کریم پور

دلایل کمبود عزت نفس

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در کوتاه و خواندنی

دلایل کمبود عزت نفس و راه غلبه بر آن | شرکت پیشرو آساک

دلایل کمبود عزت نفس

بسیاری از مردم فکر می کنند اگر کسی اراده کند به سادگی می تواند بر ضعف عزت نفس اش غلبه کند، ولی این حرف خیلی مضحک است. چون اگر می شد به همین راحتی به این وضعیت پایان داد، همه همین کار را می کردند. این مضحک است که فکر کنیم انسان می تواند با تکرار یک سری جمله های تلقینی مثبت بر ضعف عزت نفس غلبه کند. این طرز فکرها بیشتر به ضرر این افراد است تا به نفع شان. اولین قدم در راه درمان ضعف عزت نفس، این است که بدانیم عزت نفس در دوران کودکی و در نتیجه ی تجربه های منفی شکل می گیرد. در اثر این تجربه ها کودک نسبت به خودش بدبین می شود. شاید علت این مسئله، انتقاد بیش از حد از کودک، سوء استفاده های عاطفی یا کلامی، بی توجهی، طردشدگی، برخوردار نبودن کودک از حمایت و تایید اطرافیان و توصیه های منفی والدین به او باشد.

به عبارت دیگر آدم ها خودشان باعث ضعف عزت نفس اشان نمی شوند، ولی بعد از اینکه فرد مبتلا تشخیص می دهد که به این عارضه دچار است، خودش مسئول است که برای رهایی از آن تصمیم گیری کند. در غیر اینصورت این ضعف تا آخر عمر در هر کاری که او انجام می دهد، هر حرفی که می زند و هر کاری که از انجامش اجتناب می کند ظاهر خواهد شد.

بخشی از کتاب «راه های نو از استادان بزرگ برای زندگی بهتر» نوشته دیوید ریکلان

زندگی نزیسته ات را زندگی کن!

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در کوتاه و خواندنی

بخشی از کتاب زندگی نزیسته ات را زندگی کن نوشته ی رابرت الکس جانسون | شرکت پیشرو آساک

زندگی نزیسته ات را زندگی کن!

کارل یونگ، روانپزشک سوئیسی می گوید: «بزرگترین باری که کودک باید به دوش بکشد، زندگی نزیسته والدین است.»
منظور او این است که هر جا و هرگونه که والدین در زمینه رشدشان در زندگی گیر کرده بودند به عاملی درونی برای ما تبدیل می شود و ما نیز در همان جا گیر می کنیم. ما اغلب خودمان را در حال دست و پنجه نرم کردن با مسائل حل نشده والدین مان می بینیم. گاهی ممکن است الگوهای نیاکان مان را تکرار کنیم یا شاید شورش کنیم و سعی کنیم کاری خلاف آن ها انجام دهیم. ضدیت با تاثیر والدین همان قدر محدود کننده است که سازش با آن.

پدر فوتبال دوستی را در نظر بگیرید که رویاهای خودش را حتی اگر به ضرر رشد فرزندانش باشد باز هم از طریق او دنبال می کند. یا مادری که کمبودهای زندگیش را به دخترانش منتقل می کند. این ها مثال های ساده زندگی نزیسته ای هستند که به طور ناخوداگاه به نسل بعد منتقل شده اند. مادام که ما ناآگاهانه به جاه طلبی ها یا برنامه ها یا محدودیت های والدینمان خدمت می کنیم، اسیر گذشته هستیم.

بخشی از کتاب «زندگی نزیسته ات را زندگی کن» نوشته ی «رابرت الکس جانسون»

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران، فاز 3 شهر اندیشه، خ ولیعصر (عج)، بازار بوستان، طبقه دوم، واحد 49

شماره تماس: 02124521651

شماره پیامک: 10002165552165

کد پستی: 3168789716